از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید

با حضور خانواده پسیانی و جمعی از هنرمندان نمایشگاه عکس حمید جبلی به یاد آتیلا پسیانی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان تئاتر، نمایشگاه " دیدار " بخشی از اولین جشن «شب عکس تئاتر» است که به کوشش انجمن صنفی عکاسان تئاتر ایران برگزار می‌شود و شب گذشته، جمعه 8 دی ماه با حضور خانواده پسیانی و جمعی از عکاسان و هنرمندان تئاتر در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد. 

حمید جبلی که سال‌هاست در کنار فعالیت‌های مختلف خود به عنوان عکاس نیز مشغول به کار است، بخشی از عکس‌های خود را که حاصل همکاری او با گروه تئاتر «بازی» به سرپرستی آتیلا پسیانی است، به انجمن صنفی عکاسان تئاتر تقدیم کرده است. این هنرمند شب گذشته در افتتاحیه نمایشگاه خود با اشاره به سال‌ها دوستی و همکاری خود با آتیلا پسیانی و با قدردانی از مهمانان حاضر در برنامه، از همراهی خانه هنرمندان ایران و محمد مهدی عسگرپور، مدیر عامل این خانه با جشن «شب عکس تئاتر» قدردانی کرد.


او در عین حال با ابراز تاسف از دشواری‌های کار عکاسی در مقطع فعلی افزود: روز به روز کار عکاسی هم از جهت امکانات و هم از نظر اقتصادی بد‌تر می‌شود و این شرایط برای عکاسان تئاتر دشوارتر هم هست. او ادامه داد: اگر عشق نباشد، چیزی به نام عکاسی تئاتر وجود نخواهد داشت چون کسی نمی‌تواند از این راه زندگی کند. جبلی با یادآوری دوستی و همکاری چندین ساله‌اش با آتیلا پسیانی در گروه تئاتر بازی اضافه کرد: قبل از سال 60 دوستی و همکاری ما با آتیلا دوستی آغاز شد و به عنوان عکاس با گروه تئاتر «بازی» همکاری داشتم. از اوایل دهه 60 از نمایش‌های این گروه عکس داریم تا آخرین کار آتیلا که امیدوارم از دیدن آنها لذت ببرید. بعد از ماجرای آتیلا ذهنم درگیر این بود که برای او چه کاری انجام بدهم و این کوچک‌ترین کاری بود که می‌شد برای یک دوست انجام داد.

او ادامه داد: این عکس‌‌ها را به انجمن عکاسان تئاتر تقدیم کرده‌ام تا به هر شکلی که صلاح می‌دانند از آنها استفاده کنند. برای من مهم این است که یاد آتیلا همیشه زنده بماند. جبلی که به عنوان داور با اولین جشن «شب عکس تئاتر» همکاری دارد، از حاضران دعوت کرد تا از نمایشگاه عکس اعضای انجمن عکاسان تئاتر که در کنار نمایشگاه او در خانه هنرمندان ایران برپاست، نیز دیدن کنند. 

 

در این برنامه، ابراهیم حسینی، دبیر اولین شب عکس تئاتر با قدردانی از خانه هنرمندان ایران برای میزبانی این برنامه گفت: اینجا خانه ماست که در آن احساس راحتی و آرامش داریم و تمام برنامه‌های هنری خود را اینجا برگزار می‌کنیم و جای دیگری نمی‌رویم. ما در کنار نمایشگاه عکس و مسابقه عکس تئاتر، سه کارگاه آموزشی برگزار کردیم و یک کارگاه دیگر و اختتامیه جشن را هم داریم که همه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. 

این نمایشگاه با حضور هنرمندانی همچون فاطمه نقوی، ستاره پسیانی، هوتن شکیبا، ابراهیم حقیقی، مسعود پاکدل، علی اصغر دشتی، کیومرث مرادی، محمد ژیان، زهره بهبهانی، ایلناز شعبانی، اصغر پیران، نوید جهان‌زاده، رحمت امینی، توماج دانش بهزادی، رضا موسوی، روح الله حقگوی لسان، محمد مهدی عسگرپور ، محمد رسول صادقی برگزار شد. نمایشگاه عکس‌های حمید جبلی و نمایشگاه عکس اعضای انجمن صنفی عکاسان تئاتر به مدت یک هفته در خانه هنرمندان ایران برپاست و اختتامیه «شب عکس تئاتر» نیز شامگاه پنجشنبه 14 دی ماه برگزار خواهد شد.

 

برای مشاهده گزارش تصویری افتتاحیه کلیک نمایید

 

 

 

X

Right Click

No right click